Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

O uzależnieniu od gier komputerowych

1 lutego 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej gościł Krzysztof Piersa, autor pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych „Komputerowy Ćpun”. Taki też był tytuł spotkania, w którym uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Nr 2 w Kolbuszowej. Sama książka jest skierowana zarówno do młodzieży jak i rodziców. W najbliższym czasie książka „Komputerowy Ćpun” oraz „Trener Marzeń” będzie dostępna w kolbuszowskiej bibliotece oraz jej filiach.

Krzysztof Piersa to bloger, dziennikarz Internetowy i telewizyjny oraz autor książek o tematyce fantastycznej. Na swoim blogu recenzuje gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne. Cytowany w prasie ogólnopolskiej i portalach od kilku lat przemierza Polskę, organizując spotkania z młodzieżą i dorosłymi dotyczącymi uzależnień od gier. Głównie na tym się skupia, ale często porusza też kwestie hejtu oraz innych zagrożeń, które niesie rozwój technologiczny.

Swego czasu jak przyznaje, sam był uzależniony od gier. Dzięki temu podczas spotkań odwołuje się do własnych spostrzeżeń i przeżyć, przez co jest bardziej wiarygodny dla słuchaczy. Unika dawania "Złotych rad" gdyż każdy przypadek jest zgoła odmienny. Podczas swych wystąpień rozmawia i tłumaczy jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka, której nie warto poświęcać każdą wolną chwilę swojego życia. Lepiej poświęcić ten czas na rozwijanie swoich pasji.

Nie twierdzi oczywiście, że gry komputerowe to samo zło. Gdy rozsądnie dysponuje się wolnym czasem mogą być wspaniałą rozrywką i odskocznią pozwalającą się zrelaksować. Warunek jest jeden, że nie są jedyną rozrywką, która sprawia, że zaniedbujemy inne obowiązki oraz tracimy relacje społeczne z otoczeniem.

Wydaje się, że spotkanie spełniło oczekiwania młodzieży, gdyż ochoczo włączyli się do zadawania pytań, a na koniec gromkimi brawami nagrodziła prelegenta.

GALERIA
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
Krzysztof Piersa 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2019-08-17 17:36
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 457 147