Wszystkie aktualności

Liczba odsłon: 462225

Obchody 170. rocznicy śmierci Juliana Macieja Goslara

IMG 2462

W czwartek, 3 lutego 2022 r. Członkowie Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej uczcili pamięć patrona RTK, dokonując symbolicznego zapalenia znicza przed tablicą upamiętniającą postać tego wybitnego dla dziejów Galicji Rewolucjonisty, znajdująca się na froncie budynku zabytkowej synagogi, obecnie Oddziału Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Julian Maciej Goslar został stracony 170 lat temu, 5 lutego 1852 r. w Wiedniu po ogłoszonym 2 dni wcześniej wyroku. W wydarzeniu uczestniczyli Prezes RTK Andrzej Dominik Jagodziński, który przybliżył biografię J. M. Goslara, w oparciu o najnowsze badania historyczne, Zastępca Prezesa Barbara Kardyś, Sekretarz Paweł Michno, Skarbnik Marek Ulatowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Janusz Skowroński, Członek Zarządu Halina Krzych oraz profesor Franciszek Batory.

IMG 2467
IMG 2463