W piątek, 12 września 2025 r. gmach Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej odwiedzili goście z Dziennego Pobytu Seniora nad Nilem, gdzie w trakcie 60 minutowej wizyty mieli okazję zapoznać się z aktualną ekspozycją zatytułowaną "Historia Biblii".
Wystawa obejmuje faksymile, reprinty jak również oryginały rozmaitych wydań Pisma Świętego, które obrazują jego ewolucję na osi czasu począwszy od Tablic Mojżeszowych i rękopisów z Qumran, przez Septuagintę, Wulgatę, po pierwsze polskie tłumaczenia takie jak Biblia Brzeska, jak również Biblia Jakuba Wujka. Odwiedzający mają okazję w sposób namacalny poznać liczącą 3 wieki historię tego wyjątkowego dzieła.
Ekspozycja dostępna jest dla odwiedzających do dnia 27 września 2025 r. w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, ul. Piekarska 17.
Goście odwiedzający wystawę mogą liczyć na komentarz Kustosza Andrzeja Wierzchowskiego, specjalisty z zakresu historii Biblii.