Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
+48 608 608 608
e-mail: biblioteka@kolbuszowa.pl
www: biblioteka.kolbuszowa.pl
Data wydruku: 2024-04-19 04:12:37

Informacje

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Majdanie Królewskim

alt   alt

Tego dnia gościliśmy również uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej – odbyła się lekcja biblioteczna, zapisy do biblioteki oraz wypożyczanie książek.

We wtorek 10 maja, jak co roku podczas tygodnia bibliotek, miał miejsce Gminny Turniej Czytelniczy „Czytam, bo lubię…”. Obejmował on wskazane w regulaminie trzy pozycje książkowe: „Pollyanna” E. H. Porter, „Tomek na tropach Yeti” A. Szklarskiego i „Panna z mokrą głową” K. Makuszyńskiego oraz wiedzę na temat życia i twórczości ich autorów. Był to konkurs międzyszkolny i każdą ze szkół naszej gminy reprezentowało dwoje uczniów. Poziom był wyrównany i bardzo wysoki, gdyż zdecydowana większość uczestników uzyskała powyżej 66% poprawnych odpowiedzi. Trójka zwycięzców z rąk Wójta Gminy Majdan Królewski -  Jerzego Wilka otrzymała pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, słodycze oraz gadżety z logo gminy. Pozostali uczestnicy turnieju dostali drobne nagrody pocieszenia.

  

 W środę 11 maja uczestniczyliśmy w  corocznym Spotkaniu Bibliotekarzy  z Terenu Powiatu Kolbuszowskiego organizowanym przez Miejską i  Gminną Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej.

W czwartek 12 maja bibliotekę odwiedziły dwie grupy naszych najmłodszych czytelników z Publicznego Przedszkola w Majdanie Królewskim. Specjalnie na ich powitanie została przygotowana krótka inscenizacja wierszyka „Chory kotek”, następnie dzieci zwiedzały bibliotekę, oglądały księgozbiór i czynnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach.

  

W piątek 13 maja zaplanowane zostały „Piątkowe hece w bibliotece” – zajęcia z grupą pięciolatków. Jednak ze względu na pogodę dzieci nie dotarły, ale biblioteka – reprezentowana przez panią Magdalenę Puzio – dotarła do nich i zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia z bajkowymi zagadkami, konkursami oraz głośnym czytaniem bajek.

W sobotę 14 maja odbyło się spotkanie uczestników kursu komputerowego Kawiarenka Internetowa „e – Majdan 50 +”. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku seniorzy mogli przypomnieć sobie nabyte umiejętności oraz miło spędzić czas na towarzyskich pogawędkach.