Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Aktualne projekty

 

Od wielu lat biblioteka pozyskuje środki z różnych organizacji pomocowych. Najwięcej środków pozyskano z grantów Unii Europejskiej oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 Lista aktualnie realizowanych projektów:

Modernizacja i adaptacja budynku byłego Muzeum (dawnej Synagogi) na potrzeby Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej oraz automatyzacja procesu wypożyczeń w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej

Modernizowany budynek 

Środki

Dofinansowano w kwocie 1 992 674 zł w ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2 "Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020"- Biblioteka+,


Zadanie obejmuje

W ramach zadania zostanie gruntownie modernizowany budynek byłego Muzeum (dawnej Synagogi), przy ul. Piekarskiej 17. W budynku powstanie:

  1. Galeria Miejska, gromadząca prace malarskie z Plenerów organizowanych od 2001r.
  2. multimedialne Muzeum prezentujące historię Kolbuszowej i regionu
  3. magazyn Zbiorów Regionalnych
  4. miejsce do przeprowadzania kameralnych koncertów, wykładów pop. nauk., konferencji, projekcji filmów i wystaw tymczasowych skierowanych do zróżnicowanych grup mieszkańców.

Oddział będzie prowadził, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, warsztaty i lekcje muzealne, skierowane do dzieci i młodzieży.

Będzie miejscem spotkań literackich (np. Klub Czytających Rodzin, Dyskusyjny Klub Książki, Klub Poetów) współorganizowanych z lokalnymi autorami oraz stowarzyszeniami. 

Otwarcie OEKiR nastąpiło 30 stycznia 2019 r.

http://biblioteka.kolbuszowa.pl/20-aktualnosci/2090-wszystkie-aktualnosci/2370-uroczyste-otwarcie-oddzialu-edukacji-kulturalnej-i-regionalnej.html

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-12 14:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 046 257