B jak Biblioteka

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 w Kolbuszowej. Celem spotkania było zapoznanie maluchów z miejscem gdzie można wypożyczać książki. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie spotkania dzieci poznały różne rodzaje książek, specjalnie dostosowane do wieku małego czytelnika. Dowiedziały się również, że istnieją książki-zabawki, które służą nie tylko do czytania, ale też poznawania otaczającego świata na wiele różnych sposobów. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie zapoznać się z książkami znajdującymi się na bibliotecznych półkach i koszyczkach.

Serdecznie dziękujemy za udzał w spotkaniu.

Spotkanie z książką
  • Data aktualizacji: 2022-05-17 14:10