Academica

Cyfrowa Wypożyczalnia Biblioteczna Publikacji Naukowych ACADEMICA jest nowatorskim projektem polegającym na utworzeniu cyfrowej bazy książek i czasopism naukowych oraz ich udostępnieniu na wybranych miejscach na terenie Polski. W ramach ACADEMICA udostępniono ponad 2 000 000 najważniejszych publikacji naukowych. Dzięki temu powstało narzędzie umożliwiające szybki dostęp do literatury naukowej, przeznaczone przede wszystkim dla badaczy i studentów.

Dostęp do poszczególnych pozycji jest możliwy jedynie dla Czytelników posiadających ważną Kartę Biblioteczną na terminalu (komputerze dedykowanym z zabezpieczeniami) zlokalizowanym w Czytelni MiPBP w Kolbuszowej po wypełnieniu Oświadczenia Użytkownika i uzyskaniu od bibliotekarza hasła. Czytelnik po dokonaniu rezerwacji uzyska dostęp do wybranej publikacji bądź może sprawdzić jej dostępność w pobliskiej bibliotece.

Strona internetowa projektu Academica

Academica - regulamin czytelnika