Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego

„Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego” adresowana jest do osób, poszukujących informacji o historii i życiu na terenie Powiatu Kolbuszowskiego. Obejmuje piśmiennictwo, które udało się zarejestrować. Obejmuje zarówno wydawnictwa samoistne (książki), ciągłe (czasopisma), a także artykuły z gazet i czasopism dotyczących poszczególnych osób, miejscowości i innych spraw związanych z powiatem.

Całość materiału ułożona jest według schematu przyjętego dla bibliografii regionalnych województwa podkarpackiego opracowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wszystkie pozycje zaopatrzone są w hasła przedmiotowe, zaś dla dokumentów wielotematycznych sporządzone zostały odsyłacze numeryczne.

Ze względu na zmiany w sposobie opracowania (MARCBN zmieniliśmy na MARK21) oraz na zmieniany system biblioteczny (MAK Biblioteki Narodowej zmieniliśmy na MAK+ Instytutu Książki) bibliografia opracowywana jest etapami. Dotychczas zakończyliśmy następujące fragmenty:

Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 1999-2003

Baza zawiera zarejestrowane przez Bibliotekę materiały dotyczące „Powiatu Kolbuszowskiego”, jakie ukazały się w latach 1999-2003. Jest to zamknięta baza zawierająca 6079 rekordów w formacie MARCBN.

Ilość rekordów: 6 079

Format opisu: MARCBN

Dostęp online:

Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 1999-2003 w MAKWWW

Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2008-2009

Baza opisów z lat 2008-2009, która została sprawdzona oraz poprawiona na potrzeby wydruku. Drukowana forma Bibliografii składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera opisy zarejestrowanych pozycji książkowych oraz artykuły z czasopism. Część druga zawiera indeksy (osobowy - autorów oraz przedmiotowy) umożliwiające łatwe wyszukanie interesujących opisów.

Ilość rekordów: 6 487

Format: MARC21

Dostęp online:

"Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2008-2009" w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej

"Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2008-2009 indeksy" w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej

Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2007-2012

Bibliografia dostępna jest w sieci lokalnej. Baza jest sukcesywnie uzupełniana i poprawiana.

Ilość rekordów: 12 370

Format: MARC21

Bibliografia Powiatu Kolbuszowskiego 2013-

Wpisywana od 2013 roku bibliografia jest opracowywana w formacie MARC21 w Programie MAK+. Bibliografia dostępna jest w sieci lokalnej.

Ilość rekordów: 7 201

Format: MARK21