Kolbuszowa Górna

Lokal

Biblioteka od 1977 roku mieści się w budynku filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Górnej. Lokal, którego powierzchnia użytkowa wynosi 76 m², składa się z 2 pomieszczeń.

Oferta

Filia dysponuje bogatym i stale aktualizowanym księgozbiorem liczącym aktualnie 12 390 woluminów. W ofercie biblioteki znajduje się m.in. literatura piękna, popularnonaukowa, publikacje o regionie oraz szeroki wachlarz pozycji książkowych dla dzieci i młodzieży. Do dyspozycji czytelników są również czasopisma "Przegląd Kolbuszowski", "Podkarpackie wiadomości rolnicze" oraz "Ziemia Kolbuszowska". W bibliotece można korzystać z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Ponadto biblioteka oferuje możliwość kserowania, skanowania oraz drukowania. Czytelnicy mogą korzystać z katalogu on-line,który umożliwia elektroniczną rezerwację wybranych książek.

Stan księgozbioru na koniec 2021 roku: 12 390

Literatura piękna dla dorosłych:  4530

Literatura dla dzieci i młodzieży: 3894

Literatura popularno-naukowa:  3966

Filia bierze aktywny udział w prowadzeniu działalności kulturalnej oraz edukacyjnej. Z myślą o dzieciach i młodzieży organizowane są zajęcia literackie, edukacyjne oraz artystyczne, a także cykliczne zajęcia podczas wakacji oraz ferii zimowych.

Zobacz katalog online filii w Kolbuszowej Górnej

Bibliotekarka: Katarzyna Mokrzycka