Kolbuszowa Dolna

Biblioteka nad nilem

Lokal

Biblioteka w Kolbuszowej Dolnej funkcjonuje od 1961 roku, zajmując lokal o powierzchni użytkowej 27 m2

Oferta

Na dzień 31 grudnia 2020 roku biblioteka dysponuje księgozbiorem 7879 egzemplarzy, w którego skład wchodzi zarówno literatura piękna, jak i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Zbiory biblioteki stanowią również książki i czasopisma o tematyce regionalnej, takie jak Ziemia Kolbuszowska, czy Przegląd Kolbuszowski.

Biblioteka umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu, oferuje usługi ksero, drukowanie oraz skanowanie.

Oprócz tradycyjnej działalności placówka prowadzi również szeroki wachlarz działań w sferze kulturalno-oświatowej, organizując różnego rodzaju zajęcia plastyczne, literackie czy edukacyjne.

W ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem w Kolbuszowej Dolnej oraz Zespołem Szkół Specjalnych biblioteka organizuje wspólne zabawy i spotkania z książką. W  czasie ferii i wakacji dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w ciekawych zajęciach tematycznych.

Zobacz katalog online filii w Kolbuszowej Dolnej

Bibliotekarka: Elżbieta Rząsa

Adres: Kolbuszowa Dolna, ul. Nad Nilem 6/1, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 73 828

• poniedziałek: 800 - 1400
  • wtorek, czwartek: 1000 - 1800
  • środa: 1100 - 1900

Najnowsze informacje z filii w Kolbuszowej Dolnej:

Szczęście jest wtedy kiedy potrafimy się nim dzielić

W poniedziałek 5 grudnia w ramach współpracy biblioteki w Kolbuszowej Dolnej oraz biblioteki działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej odbyło się kolejne spotkanie z uczniami tej placówki. Oprócz wspólnej integracji i dyskusji, na ważne dla dzieci i młodzieży tematy, było ono także zachętą do czytania baśni, które pomimo upływu czasu nadal pozostają cennym źródłem wskazówek w naszym życiu. Na koniec spotkania powstały piękne ilustracje o tym, co jest w nas oraz czym dzielimy się między sobą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ciepłe, pełne refleksji spotkanie.

Szczęście jest wtedy kiedy potrafimy się nim dzielić
  • Data aktualizacji: 2024-04-25 09:17