Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Kolbuszowa Dolna

Biblioteka nad nilem

Lokal

Biblioteka w Kolbuszowej Dolnej funkcjonuje od 1961 roku, zajmując lokal o powierzchni użytkowej 27 m2

  

Oferta

Na dzień 31 grudnia 2020 roku biblioteka dysponuje księgozbiorem 7879 egzemplarzy, w którego skład wchodzi zarówno literatura piękna, jak i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  Zbiory biblioteki stanowią również książki i czasopisma o tematyce regionalnej, takie jak Ziemia Kolbuszowska, czy Przegląd Kolbuszowski.

Biblioteka umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu, oferuje usługi ksero, drukowanie oraz skanowanie.

Oprócz tradycyjnej działalności placówka prowadzi również szeroki wachlarz działań w sferze kulturalno-oświatowej, organizując różnego rodzaju zajęcia plastyczne, literackie czy edukacyjne.

W ramach współpracy z Publicznym Przedszkolem w Kolbuszowej Dolnej oraz Zespołem Szkół Specjalnych biblioteka organizuje wspólne zabawy i spotkania z książką. W  czasie ferii i wakacji dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w ciekawych zajęciach tematycznych. Zobacz katalog online filii w Kolbuszowej Dolnej


 Dane teleadresowe


 Bibliotekarka: Elżbieta Rząsa

 Adres: Kolbuszowa Dolna, ul. Nad Nilem 6/1, 36-100 Kolbuszowa
 Telefon: (17) 22 73 828


 Godziny Otwarcia

  • poniedziałek: 800 - 1400
  • wtorek, czwartek: 1000 - 1800
  • środa: 1100 - 1900


 Najnowsze informacje z filii w Kolbuszowej Dolnej:

Czy święty Mikołaj istniał naprawdę?

Dlaczego święty Mikołaj został świętym, czy lubimy obdarowywać siebie nawzajem dobrem, miłością? Na te i inne pytania próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy listopadowych spotkań z książką. Byli nimi uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Podczas zajęć literacko-edukacyjnych mogli oni poznać prawdziwą historię życia swojego ulubionego świętego, a także podzielić się spostrzeżeniami na temat tego, w jaki sposób można sprawić radość innym osobom żyjącym wokół nas na co dzień, czy wystarczy do tego jeden życzliwy uśmiech? Biblioteka w Kolbuszowej Dolnej dziękuje nauczycielom i uczniom za te ciepłe, pomimo chłodu, jesienne spotkania.

GALERIA
Jesienne spotkania z książką 
Jesienne spotkania z książką 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-12 14:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 046 450