OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych oraz czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Zbiory

Liczba książek: 17 340 (na koniec roku 2023)

Lit. piękna: 1 737

Lit. dla dzieci i młodzieży: 10 291

Lit. popularnonaukowa: 5 312

Serdecznie zapraszamy do nas.

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500

Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować te złe.

W dniu 13 września 2017r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Kolbuszowej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga-w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”. Tematem przewodnim warsztatów była jedna z cech dobrego wychowania, czyli szacunek do innych.

Zajęcia rozpoczęły się od spisania kontraktu zawierającego zbiór zasad właściwego zachowania się w grupie. W celu wytworzenia klimatu wspólnej i dobrej zabawy oraz kształcenia umiejętności porozumienia i współpracy uczestnicy spotkań brali udział w zabawach integracyjnych oraz grach opartych na pedagogice zabawy. Na zajęciach wykorzystano utwór Wandy Osuchowskiej-Orłowskiej pt. Dzień dziecka [w] Świerszczyk, nr 11/1997. Opowiadanie miało na celu uświadomienie dzieciom, że wszyscy zasługujemy na szacunek bez względu na status materialny. W oparciu o wysłuchany tekst zebrane dzieci przygotowały papierowe zabawki dla bohaterki wklejając je do worka z napisem TO DLA MANI. Spotkanie przeprowadziła Bogusława Drożdż. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie czas i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 27 września 2017 r.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Każdy człowiek ma jakieś dobre strony
  • Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39