Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

OddziałOddział dla Dzieci i Młodzieży

Oferujemy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP Kolbuszowej oferuje bogaty zbiór literatury  dla najmłodszych oraz nastolatków. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania  młodych odbiorców. Udostępniamy literaturę piękną dla dzieci i młodzieży, lektury do szkoły, bajki i baśnie dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki z otwieranymi okienkami i z grubymi kartkami, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać, komiksy, literaturę popularnonaukową dla dzieci, słowniki, encyklopedie, leksykony, opracowania lektur szkolnych.

Na miejscu można przeglądać czasopisma dziecięce jak i młodzieżowe (Świerszczyk, Victor Junior, Victor, Młody Technik).

W ramach programu edukacji czytelniczej i medialnej organizujemy tematyczne lekcje biblioteczne, zajęcia i spotkania łączące głośne czytanie z różnymi formami ekspresji, konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, spotkania z autorami książek.

W Oddziale znajduje się Bajkowy Zakątek, który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami. Kolorowe mebelki, książeczki w koszyczkach, kącik do rysowania, to wszystko ma uprzyjemnić pobyt najmłodszych czytelników w bibliotece.

Użytkownicy w Oddziale mogą korzystać z dwóch stanowisk komputerowych.

Zbiory

Liczba książek: 15081 (na koniec roku 2016 r.)

Lit. piękna: 1951

Lit. dla dzieci i młodzieży: 7575

Lit. popularnonaukowa: 5552           

Serdecznie zapraszamy do nas.


 Dane teleadresowe

Bibliotekarze

Bogusława Drożdż – kierownik,
Justyna Zuber

 Adres: ul. Piłsudskiego 7, parter, pokój nr 3
 Telefon: 17 22 70 220 wew. 28
 Email: dzieci@bibkolb.eu


 Godziny Otwarcia

poniedziałek: 1100 - 1845
wtorek - piątek: 745 - 1845
sobota: 715 - 1500


 Najnowsze informacje z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży:

Mowa bez słów

W dniu 6 grudnia 2017 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się siódme spotkanie w ramach projektu „Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga – w poszukiwaniu pozytywnych wzorców”, które przeprowadziła Justyna Zuber.

Warsztaty rozpoczęły się od zabawy integracyjnej Jestem kulturalny i dobrze mi z tym. Wprowadzeniem do tematyki spotkania był utwór Pierwszy, który posłużył do omówienia zasad kulturalnego zachowania, gdzie i jakie z nich obowiązują, które zachowania, gesty i odruchy są uważane powszechnie za nieeleganckie.

W trakcie zabaw w parach przy wykorzystaniu piłek dzieci ćwiczyły szybkość reakcji oraz koncentrację uwagi. W spotkaniu wykorzystano metodę Klanzy do przeprowadzenia grupowej zabawy Elfy Czarodzieje i Olbrzymy. Dzieci trenowały czytanie kolorów na czas na bazie wyrazów zapisanych niewłaściwym kolorem.

W części artystycznej dzieci wykonały Świąteczne Wianuszki. Z okazji przypadających w tym dniu Mikołajek dzieci uczestniczące w projekcie odwiedził święty Mikołaj.

Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 20 grudnia 2017r., podczas którego nastąpi uroczyste zakończenie projektu.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2017” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju.

GALERIA
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
Mowa bez słów 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2019-01-21 11:53
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 025 623