6. edycja "O finansach... w bibliotece"

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 50+ na bezpłatny cykl spotkań edukacyjnych w ramach 6. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”, podczas  których zostaną zapoznane z następującymi tematami:

• Przelewy przez Internet.
  • Zarządzanie budżetem domowym.
  • Wybór banku.
  • Zakupy przez Internet.
  • Zakładanie lokat.
  • Wyliczanie rat.
  • Ubezpieczenie mieszkania.
  • Oszczędzanie.
  • Przeliczanie walut.

Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do zgłoszenia swojego uczestnictwa do 16 września 2019 roku osobiście w czytelni lub telefonicznie, pod nr tel. 17 22 70 220 w. 26.

Spotkanie organizacyjne planujemy na drugą połowę września. O dokładnym terminie i godzinie spotkania poinformujemy odrębnie.

Cykl minimum 5 spotkań trzygodzinnych planujemy przeprowadzić w miesiącach październik – listopad 2019 roku. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, spotkania poprzedzimy krótkim kursem obsługi komputera.

Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

O finansach w bibliotece

Oto wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczestników poprzednich edycji spotkań „O finansach… w bibliotece”.

• 92% uczestników szkoleń zadeklarowało, że zdobyło nową wiedzę z zakresu edukacji ekonomicznej, a 77% wykorzystało ją w praktyce,
  • ponad jedna trzecia uczestników nauczyła się lepiej zarządzać domowym budżetem, korzystać z bankowości internetowej czy wybierać oferty firm ubezpieczeniowych,
  • 25% uczestników dowiedziało się, jak sprawniej korzystać z kredytów, a 20% z lokat i funduszy inwestycyjnych,
  • uczestnicy podejmowali różne aktywności, związane m. in. z ubezpieczeniem mieszkania, domu, samochodu lub osoby z rodziny (30%) czy założeniem lokaty lub rachunku inwestycyjnego (22%),
  • uczestnicy podkreślali rozwój własnych umiejętności cyfrowych – 45% zaczęło aktywnie korzystać z komputera, 36% – zlecać przelewy przez Internet i częściej robić zakupy w sieci, a 24% założyło konto internetowe.

Zachęcamy do udziału!

• Data aktualizacji: 2024-04-25 09:17