Wystawa prac Kamili Byczek

Kamila Byczek

Serdecznie zapraszamy na wystawę sztuki Kamili Byczek.

Kamila Byczek urodziła się w 1999 roku w Kolbuszowej. Studiuje Grafikę w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. W dorobku artystycznym ma kilka wystaw indywidualnych oraz grupowych. Kamila tworzy prace m.in. z dziedziny grafiki, rysunku, malarstwa czy też fotografii. Na swoich pracach zapisuje szczególne elementy otaczającego ją świata. Pełnego piękna, jak i brzydoty. Ukazuje swoje spojrzenie na to, co jej bliskie.

Od początku studiów zaczęła postrzegać poważniej swoją przygodę ze sztuką. W twórczości artystki często powtarzają się grafiki wykonywane warsztatowo. Druk płaski to częsta technika wykonywana przez Kamilę.

Kamila jest młodą artystką, która ciągle się rozwija. Ciągle się zmienia. Poszukuje siebie. Poszukuje swojego stylu oraz dziedziny sztuki, która najmocniej porwie jej serce. W końcu „Artysta nigdy nie powinien być więźniem samego siebie, więźniem stylu, więźniem reputacji, więźniem sukcesu.” – Matisse H., Paryż, 1947.

Wystawę można oglądać od 16 do 31 maja 2022 roku w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Kamila Byczek
  • Data aktualizacji: 2024-03-18 12:43