Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Pasowanie na Czytelnika w filii Przedbórz

W filii biblioteki w Przedborzu  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych. W tym roku odbyło się ono 21 listopada 2019 roku. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza placówkę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez dziecko  jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki ,wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczniów i zaprezentowania zbiorów, jakie posiada nasza placówka. Dzieci zostały wprowadzone w tajemniczy i magiczny świat bajek. Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni, rozwiązać krzyżówkę a także pięknie wyrazili jakie prośby ma książka do swoich czytelników. Pracowały również w grupach układając puzzle z bajkowymi postaciami oraz rozsypanki wyrazowe z tytułami znanych baśni.  Uczniowie zostali zapoznani także  z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.
Po zaliczeniu wszystkich zadań w obecności pani wychowawczyni i zaproszonych na tą uroczystość rodziców, dzieci złożyły  uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy  otrzymali pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki i słodki upominek, a pani sołtys Przedborza Basia Draus  jak co roku ufundowała i wręczyła dzieciom piękne i bardzo praktyczne słowniki ortograficzne.

Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli sobie książki do domu i zobowiązali się często odwiedzać bibliotekę.

 Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

GALERIA
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
Pasowanie na czytelnika 
nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-12-02 09:39
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 454 697