"Pociąg do czytania" na Dni Kolbuszowej

Dni kolbuszowej 2022 (8)
Dni kolbuszowej 2022

W sobotę 18 czerwca 2022 roku w świetlicy z punktem bibliotecznym „Pociąg do czytania”, który mieści się na dworcu w Kolbuszowej, odbyły się imprezy w ramach obchodów „Dni Kolbuszowej”.

Równo o 9.30 rozpoczęły się zajęcia plastyczne, a po nich konkurs  „Czytam Expresem”

Zajęcia plastyczne polegały na twórczym ozdobieniu loga świetlicy, czyli „Pociągu do czytania”. Biorące udział w zajęciach dzieci potraktowały wyzwanie bardzo poważnie i w bardzo ciekawy sposób – łącząc różne techniki  - wyczarowali piękne dzieła, które można obejrzeć w punkcie na dworcu. Nagrodzone zostały następujące osoby:

1. Miejsce – Zosia Tomczyk, Karol Sito.
  2. Miejsce – Florian Sito.
  3. Miejsce – Ania Tomczyk.

Ciekawym okazał się również konkurs „Czytam Expresem”. Konkurs ten wbrew pozorom nie był prosty, ponieważ należało szybko i ładnie przeczytać wiersz „Murzynek Bambo”. Ważne było również to, żeby się nie pomylić i przeczytać płynnie. I jak to w Expresie, liczyła się każda sekunda, która mogła przynieść zwycięstwo.

Konkurs wygrała Zosia Tomczyk, która zwyciężyła z przewagą 2 sekund nad zajmującym drugie miejsce Fryderykiem Sito.

Dzień zabaw zakończył Rodzinny Turniej Gry w Piłkarzyki Stołowe. Turniej rozgrywał się w mieszanym systemie grupowo-pucharowym, a uczestniczyli w nim rodzice ze swoimi dziećmi lub osoby związane ze sobą w jakimś koleżeńskim układzie. Można powiedzieć, że Turniej posiadał ogólnopolski zasięg, gdyż wzięły w nim udział osoby z terenu Pomorza, których serdecznie pozdrawiamy.

Emocje i duch rywalizacji towarzyszące poszczególnym drużynom były ogromne, lecz nie przesłoniły idei gry „Fair play”.

Zwycięzcami Turnieju zostali:

1. miejsce Rodzina Witkoś.
  2. miejsce Mikołaj Jagodziński i Kacper Micek.
  3. miejsce Rodzina Krogulec.
  4. miejsce Rodzina Rohde .

Przez cały czas trwania zabawy najmłodsze osoby odwiedzające nasz oddział na dworcu w Kolbuszowej otrzymywały balony z zawieszką, reklamującą punkt biblioteczny i świetlicę, a zwycięzcy i uczestnicy zajęć i konkursów zostali obdarowani grami planszowymi dla całej rodziny i książeczkami do malowania.

Nagrody ufundował Burmistrz Kolbuszowej, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie wymienionych imprez. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników, zarówno rodziców jak i dzieci, a szczególne pozdrowienia kierujemy do Julki, która miała w tym dniu urodziny :)

Dni kolbuszowej 2022 (9)
Dni kolbuszowej 2022 (7)
Dni kolbuszowej 2022 (6)