Ferie zimowe w bibliotece Przedbórz

Tegoroczne ferie zimowe w filii biblioteki w Przedborzu upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy , uśmiechu i kreatywności. Zgodnie z coroczną tradycją  biblioteka zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Wśród zaproponowanych form spotkań były zajęcia plastyczne, edukacyjne i rozrywkowe. Nie było miejsca na nudę!                                                                                Każdy z uczestników znalazł z pewnością coś dla siebie.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych podczas których powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac. Młodzi uczestnicy zajęć okazali się bardzo kreatywnymi artystami. Uroczyście świętowaliśmy również Dzień  Kubusia Puchatka, a piękne kartki z życzeniami dla misia są dowodem na to że miś o bardzo małym rozumku jest od lat bardzo kochany przez dzieci.  Nie mogło również zabraknąć  pięknych laurek dla Babci i Dziadka, które dzieci wykonały z wielkim zaangażowaniem podczas zajęć w bibliotece.                       Gry planszowe które od tego roku można wypożyczać w naszej placówce wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród dzieci.   Okazuje się że bez komputera i smartfona  również można spędzić bardzo miło wolny czas wśród rówieśników zdrowo ze sobą rywalizując.

Bardzo ciekawą formą spędzenia wolnego czasu były zajęcia z programowania i kodowania  z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon Edu. Pracując na poziomie podstawowym programowali robot, który mógł poruszać się po wyznaczonej trasie w różnych kierunkach, wydawać różne dźwięki – głównie odgłosy zwierząt,  zmieniać kolory oczu i czułek oraz reagować na dotyk i dźwięk. Każdy miał możliwość zaprogramować robotowi swoją trasę, podczas której wykonywał on wymienione wcześniej czynności. Zabawa z robotem bardzo im się podobała i z wielkim zainteresowaniem w niej uczestniczyli.  Wszystko co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „ Ferii w bibliotece” nie będzie brakowało. Spotkania były okazją do spędzenia wolnego czasu i spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Mamy nadzieję, że za rok będzie równie miło i sympatycznie.

Ferie zimowe 2023 filii biblioteki w Przedborzu
  • Data aktualizacji: 2024-04-19 13:37