Miło nam jest powitać po wakacyjnej przerwie wszystkich uczestników warsztatów plastycznych pod nazwą „ Artystyczny Kącik”, którzy spotykają się w każdy piątek w filii biblioteki w Przedborzu. Nasze pierwsze wrześniowe spotkanie upłynęło nam pod znakiem jesiennych kompozycji i dobrej zabawy. Wykonaliśmy piękne słoiki z jesiennymi darami natury. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci które lubią rysować, malować, tworzyć i eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi. Takie spotkania to doskonała okazja, aby rozwijać kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne w przyjaznej i twórczej atmosferze. Zapraszamy w każdy piątek o godz. 13
W dniu 10 września br. w filii MiPBP w Kolbuszowej Dolnej odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży z cyklu „Rycie w linorycie - Odkryj swój talent”.
Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób powstała pierwsza książka drukowana oraz na czym polega technika druku wypukłego zwana linorytem. Młodzi artyści z użyciem tej techniki zaprojektowali swoje pierwsze odbitki graficzne.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie i zapraszamy na kolejne zajęcia.
Zajęcia odbywają się cyklicznie.
Godziny spotkań: 16:00 – 18:00
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9 - 12 lat.
Kontakt telefoniczny: 17 227 38 28
Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki i osoby, które chcą spróbować czegoś nowego.
![]() |
Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2025” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”. |
![]() |
Projekt realizuje Filia Kolbuszowa Dolna MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2025” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.
Za nami czas wakacji i letniego odpoczynku podczas którego filia biblioteki w Przedborzu po raz kolejny zaprosiła swoich czytelników do udziału w wakacyjnej zabawie „ Pocztówkowe pozdrowienia”. Gorąco dziękujemy za wszystkie nadesłane i przyniesione osobiście do nas pocztówki . Dzięki tym kartkom byliśmy z Wami nad morzem, opalając się i kąpiąc w morskich falach, wspinaliśmy się na górskie szczyty i pieszo przemierzaliśmy trasy naszego pięknego kraju, choć udało nam się pojechać też do dalekiej Szwajcarii, Chorwacji, Turcji, na Węgry do czy słonecznej Majorki. Cieszymy się, że czas wakacji upłynął Wam na interesujących wędrówkach i fascynujących podróżach. Jest nam niezmiernie miło, że pamiętaliście o Filii biblioteki w Przedborzu wysyłając pozdrowienia.
W piątek, 12 września 2025 r. gmach Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej odwiedzili goście z Dziennego Pobytu Seniora nad Nilem, gdzie w trakcie 60 minutowej wizyty mieli okazję zapoznać się z aktualną ekspozycją zatytułowaną "Historia Biblii".
Wystawa obejmuje faksymile, reprinty jak również oryginały rozmaitych wydań Pisma Świętego, które obrazują jego ewolucję na osi czasu począwszy od Tablic Mojżeszowych i rękopisów z Qumran, przez Septuagintę, Wulgatę, po pierwsze polskie tłumaczenia takie jak Biblia Brzeska, jak również Biblia Jakuba Wujka. Odwiedzający mają okazję w sposób namacalny poznać liczącą 3 wieki historię tego wyjątkowego dzieła.
Ekspozycja dostępna jest dla odwiedzających do dnia 27 września 2025 r. w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, ul. Piekarska 17.
Goście odwiedzający wystawę mogą liczyć na komentarz Kustosza Andrzeja Wierzchowskiego, specjalisty z zakresu historii Biblii.
Za nami kolejna, dwunasta edycja Narodowego Czytania organizowanego przez naszą bibliotekę. W tym roku Pieśni, Treny i Fraszki Jana Kochanowskiego czytali zaproszeni goście: Ewa Draus Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Katarzyna Dypa Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Jan Fryc Przewodniczący Rady Miejskiej, Anna i Stanisław Stec Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, Tomasz Chlebek Radny Rady Miejskiej, Karol Wesołowski Radny Rady Miejskiej, Jan Michno Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz bibliotekarze i pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej wraz z bibliotekarzami Filii. Podczas celebrowania święta Narodowego Czytania, hymn Jana Kochanowskiego "Czego chcesz od nas Panie" zaśpiewała pani Magdalena Jerzuchowska dyrektor Szkoły Muzycznej Fabryka talentów eM-Voice w Kolbuszowej - na pianinie towarzyszył jej Tomasz Blicharz nauczyciel Szkół Muzycznych w Kolbuszowej i Niwiskach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy czytali oraz tym, którzy przyszli posłuchać poezji Mistrza z Czarnolasu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach wakacyjnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej w sierpniu 2025 roku, które zorganizował Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
Zapraszamy do fotorelacji z co tygodniowych zajęć, wśród których nie brakowało atrakcji.
Za nami Festiwal literacki” Łączy nas bajka” w ramach którego towarzyszyły nam trzy wydarzenia literackie. W dniu 20 sierpnia w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej odbyło się wieczorne czytanie z Wojciechem Bonowiczem. Warsztaty pod hasłem „Kolorowy Alfabet z kurą Adelką” dla najmłodszych odbiorców książek w Sali Odczytowej w dniu 21 sierpnia przeprowadziła Pani Joanna Krzyżanek. Festiwal literacki w kolbuszowskiej bibliotece zakończyli Pani Katarzyna Jackowska-Enumo i Mateusz Szamraj rodzinnymi warsztatami „Opowieściami o ludziach i drzewach”.
Festiwal literacki to projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, który zawitał do dużych i małych miejscowości Podkarpacia, promując czytelnictwo i wspierając rozwój dzieci i młodzieży.
Serdeczne podziękowania kierujemy do znakomitych gości, którzy zaszczycili nas Swoją obecności.
Niezmiernie cieszy nas liczna frekwencja na wszystkich wydarzeniach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku na Tik-Toku pod linkiem:
https://vm.tiktok.com/ZNdXuGmha/
Dziękujmy młodszym i starszym Odbiorcom.