Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Z książką na start

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu organizowanego przez Instytut Książki.

Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Tegoroczna kampania skierowana jest do dzieci z roczników 2013–2016. Beneficjentami projektu są zarówno dzieci, które już są czytelnikami, jak i te, które dzięki naszym wspólnym staraniom nimi zostaną. Dzieci biorące udział w projekcie otrzymają Wyprawki Czytelnicze. W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie  nagrodzony imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki będzie można odebrać zarówno w bibliotece głównej, jak również w bibliotekach filialnych.

Kampania społeczna Mała książka - wielki człowiek została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

 

nprc
serce
PITax.pl
  • Data aktualizacji: 2020-05-26 16:40
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 109 520