O finansach… w bibliotece – Moduł 4 Bezpieczne finanse w sieci

23 października 2019 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej został zrealizowany kolejny moduł szkolenia „Bezpieczne finanse w sieci”. Uczestnicy przypomnieli sobie zasady tworzenia bezpiecznych haseł, które były omawiane przy realizacji poprzedniego modułu.

Zaprezentowano najczęstsze metody stosowane przez cyberprzestępców, mających na celu wyłudzenie danych do kont osobistych oraz tych stosowanych przez przestępców w bankomatach.

Zostały omówione bezpieczne metody logowania się do e-konta poprzez sprawdzanie zabezpieczenia logowania w postaci certyfikatów. Przedstawiono również sposoby zabezpieczania własnych komputerów i smartfonów przez hasła oraz programy antywirusowe.

Projekt „O finansach…  w bibliotece – 6. Edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

O finasach w bibliotece
  • Data aktualizacji: 2024-04-15 13:19