Od miasta do miasta- tajemnice zaklęte w nazwach miejscowości

W dniu 22 września 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach projektu Między legendą a historią. Na dobry początek przeprowadzono zabawy integracyjne w celu zbudowania dobrej atmosfery oraz lepsze poznanie się w grupie. Spisano również kontrakt dotyczący zasad zachowania się w czasie spotkań.

Tematem przewodnim zajęć były legendy polskie. Młodzi uczestnicy odbyli literacką wędrówkę po Polsce. Poznali wybrane legendy związane z rożnymi miastami naszego kraju.

Nie zabrakło również opowieści dotyczącej naszego regionu. W kolejnej części zajęć, uczestnicy wykonali prace plastyczne związane z legendą o Kolbuszu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w Skansenie w Kolbuszowej - 6 października o godzinie 14:00. Zapraszamy.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Między legendą a historią
  • Data aktualizacji: 2024-04-24 11:54