Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Czy na ulicy Miodowej żyje się słodko ?

20 października 2021 roku, odbyło się trzecie spotkanie w ramach projektu „Między legendą a historią”. Spotkanie zatytułowane było „Czy na ulicy Miodowej żyje się słodko? – skąd się wzięły nazwy ulic w Kolbuszowej”.

            Właściwe spotkanie poprzedziła mała wycieczka do Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, gdzie uczestnicy zajęć obejrzeli krótkie filmiki dotyczące: powstawania nazw ulic, 5-ciu najpiękniejszych ulic świata oraz skąd się wzięło nadawanie numerów domów.

Była to także okazja by dowiedzieć się, czym różni się skwer od ulicy oraz  by obejrzeć wystawę usytuowaną na jedynym do tej pory Skwerze Regionalistów w Kolbuszowej, poświęconą osobie Janka Bytnara, który posiada własną ulicę w Kolbuszowej.

Informacje, które uczestnicy zdobyli w trakcie oglądania filmów, zostały rozszerzone podczas właściwych zajęć. Dzieci dowiedziały się między innymi, skąd się biorą nazwy ulic, kto może nadawać im nazwy oraz jakimi regułami należy się przy tym kierować. Przy omawianiu tych aspektów uwzględniono specyfikę Kolbuszowej, krótko przedstawiając sylwetki osób związanych z miastem, którzy doczekali się swoich ulic.

Ostatnim etapem spotkania były zajęcia plastyczne. Wycinano na nich domy, które następnie należało pokolorować, narysować wewnątrz swoją rodzinę oraz napisać na nich nazwę ulicy i numer domu. Gotowe prace umieszczano na przygotowanych ulicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Zapraszamy na najbliższe zajęcia już za dwa tygodnie.

 

 

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu  „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

GALERIA
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
Nazwy ulic 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2022-01-10 13:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 146 380