Magia dawnych zabaw i gier podwórkowych

„Palec pod budkę” pod takim hasłem odbyło się kolejne czwarte już spotkanie z udziałem małych beneficjentów projektu ,,Między legendą a historią”

Tematem przewodnim spotkania w dniu 3 listopada 2021 r. były dawne gry i zabawy podwórkowe niegdyś popularne na terenie Podkarpacia. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób ich rodzice i dziadkowie bawili się w dzieciństwie a następnie sami mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w takiej właśnie zabawie.

Jedną z najbardziej popularnych zabaw dzieci i młodzieży z okresu minionych lat była m.in. gra w „kapsle” . Podczas spotkania dzieci mogły poznać jej zasady i rozegrać swój pierwszy „kapslowy” turniej. Tym sposobem ta, być może zapomniana już forma zabawy zyskała na powrót swoich nowych zwolenników.

W drugiej części spotkania uczestnicy próbowali własnoręcznie zrobić swoje zabawki, w wyniku czego powstały piękne szmaciane lalki wykonane z kolorowych gałganków.

Dziękujemy wszystkim za twórcze, pełne emocji spotkanie.

Na najbliższe zajęcia zapraszamy w dniu 17 listopada 2021 roku.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu  „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Dawne zabawy
  • Data aktualizacji: 2024-04-25 09:17