Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Relacje

Magia dawnych zabaw i gier podwórkowych

„Palec pod budkę” pod takim hasłem odbyło się kolejne czwarte już spotkanie z udziałem małych beneficjentów projektu ,,Między legendą a historią”

Tematem przewodnim spotkania w dniu 3 listopada 2021 r. były dawne gry i zabawy podwórkowe niegdyś popularne na terenie Podkarpacia. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób ich rodzice i dziadkowie bawili się w dzieciństwie a następnie sami mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w takiej właśnie zabawie.

Jedną z najbardziej popularnych zabaw dzieci i młodzieży z okresu minionych lat była m.in. gra w „kapsle” . Podczas spotkania dzieci mogły poznać jej zasady i rozegrać swój pierwszy „kapslowy” turniej. Tym sposobem ta, być może zapomniana już forma zabawy zyskała na powrót swoich nowych zwolenników.

W drugiej części spotkania uczestnicy próbowali własnoręcznie zrobić swoje zabawki, w wyniku czego powstały piękne szmaciane lalki wykonane z kolorowych gałganków.

Dziękujemy wszystkim za twórcze, pełne emocji spotkanie.

Na najbliższe zajęcia zapraszamy w dniu 17 listopada 2021 roku.

Projekt realizuje MiPBP w Kolbuszowej. Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu  „Akademia Kreatywności 2021” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

 

GALERIA
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
Dawne zabawy 
nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2022-01-10 13:10
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 146 353