Magiczna noc Świętojańska

We wtorek, 28 czerwca 2022 roku w Czytelni im. K. Skowrońskiego odbyło się spotkanie pod hasłem Magiczna Noc Świętojańska. Uczestniczyły w nim dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Kolbuszowej.

Celem głównym imprezy było zainteresowanie dzieci dawnymi obrzędami i zwyczajami związanymi z najkrótszą nocą w roku. W ramach spotkania dzieci oglądnęły prezentację multimedialną dotyczącą tradycji Nocy Świętojańskiej oraz obejrzały inscenizację Hej, sobótka, sobótka …w wykonaniu pracowników biblioteki.

Na koniec spotkania najmłodsi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami przedstawienia.

Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za przybycie oraz mile spędzony wspólnie czas.

Organizatorem spotkania był Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Sobótki
  • Data aktualizacji: 2024-04-20 09:49