Narodzony dla Nieba – o Papieżu przyjacielu rodzin

W dniu 7 grudnia 2022 roku odbyły się ostatnie zajęcia z projektu „Kocham cię, Polsko – mój dom, moja Ojczyzna” zatytułowane „Narodzony dla Nieba – o Papieżu przyjacielu rodzin” i przeprowadzone przez księdza Mateusza Dawida Olbrota. Celem spotkania było ukazanie Papieża Polaka jako wzoru do naśladowania. Podczas zajęć została wyświetlona animowana opowieść o św. Janie Pawle II przybliżająca dzieciom postawę i wartości, którym Jan Paweł II był wierny. W drugiej części spotkania uczestnicy zajęć pracowali z tekstem i uzupełniali opowiadanie o dzieciństwie Karola Wojtyły. Na podstawie zdobytych informacji wszyscy rozwiązywali krzyżówki o tym, co lubił Papież Polak. Powstały też prace plastyczne przedstawiające św. Jana Pawła II i dzieci. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od księdza Mateusza słodkie upominki oraz obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II zachęcające do modlitwy o wyproszenie łask. Serdecznie dziękujemy księdzu za zorganizowanie i przeprowadzenie kreatywnych warsztatów. Wszystkim dzieciom dziękujemy za entuzjazm, aktywność i zaangażowanie podczas zajęć.

Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2022” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Narodzony dla Nieba – o Papieżu przyjacielu rodzin
  • Data aktualizacji: 2024-04-24 11:54