Pasowanie na czytelnika w filii biblioteki w Przedborzu

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. W filii biblioteki w Przedborzu uroczystość ta miała miejsce w środę 21 grudnia 2022 roku.
Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.
Pierwszoklasiści podczas spotkania w bibliotece wysłuchali rad i próśb książki, dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów popularnych baśni i bajek i brały udział w quizach literackich z którymi poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i swoje pierwsze książeczki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze a biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika
  • Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39