Cała Polska Czyta Dzieciom

W tegorocznej odsłonie Tygodnia Bibliotek 2023 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zorganizowała XVI edycję kolbuszowskich spotkań z serii Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach głośnego czytania dzieci uczęszczające do przedszkoli w gminie Kolbuszowa wraz z opiekunami miały okazję wysłuchać bajek odczytanych przez zaproszonych gości oraz obejrzeć bajkową inscenizację o Pszczółce Mai w wykonaniu pracowników biblioteki.

W dniu 8 maja zaproszenie do udziału w głośnym czytaniu przyjęły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej (grupa Biedronki), dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola Słoneczny Zakątek w Kolbuszowej (ul. Handlowa 11 a) oraz dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego nr 3 w Kolbuszowej. Lektorami tego dnia byli przedstawiciele władz gminnych: pan Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, pan Krzysztof Matejek Sekretarz Kolbuszowej oraz pan Paweł Michno Dyrektor biblioteki. W drugiej części spotkania przedszkolaki miały okazję obejrzeć Pierwszy lot Pszczółki Mai i jej przyjaciół.

W dniu 9 maja słuchaczami bajek były dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. Marii Montessori w Kolbuszowej, dzieci z Przedszkola Niepublicznego pw. Św. Józefa w Kolbuszowej, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kolbuszowej i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Słoneczny Zakątek w Kolbuszowej (ul. Jana Pawła II 19). Z przedstawicieli władz powiatowych czytały: pani Barbara Żarkowska, pani Dominika Gaweł, pani Sylwia Zawadzka i pani Anna Stec. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały inscenizację przedstawiającą dzień pełen wrażeń z życia nowo narodzonych pszczół.

Trzeciego dnia kolbuszowskich spotkań z serii CPCD swoją obecnością zaszczyciły nas: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego pani Ewa Draus oraz wieloletnie pracownice biblioteki, które przeszły już na emeryturę a tworzyły naszą bibliotekę z pasją i zaangażowaniem: pani Zofia Winiarczyk i pani Maria Opalińska. Do słuchania bajek, obejrzenia przedstawienia oraz udziału we wspólnej zabawie tanecznej z pszczółką Mają zostały zaproszone dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej (grupa Słoneczka i grupa Jeże).

12 maja zaproszone do biblioteki zostały dzieci z Przedszkola Językowego Happy Kids w Kolbuszowej, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej (grupa Misie), dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego w Kolbuszowej Górnej i dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola Parafialnego im. św. Jana w Kupnie. Edubajkę o przyjaźni odczytał zgromadzonej publiczności Dyrektor biblioteki pan Paweł Michno. W części artystycznej spotkania dzieci obejrzały przygody Gucia i Mai w wykonaniu pracowników biblioteki.

W przedstawieniu, które przeniosło zgromadzoną publiczność w bajkowy świat pszczółki Mai oraz podbiło serca widzów udział wzięli: pan Paweł Michno, pani Katarzyna Bełza, pani Renata Dzik, pani Agnieszka Kosiorowska, pani Marta Chmielowiec, pani Anna Borcz, pani Katarzyna Mokrzycka, pan Marcin Janus oraz pan Łukasz Szymański. Przedstawienie oraz zabawy przyniosły zaproszonym gościom mnóstwo radości. Mamy nadzieję, że wydarzenia organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej zachęcą Państwa do częstych odwiedzin biblioteki. Drogie Dzieci, Drodzy Państwo serdecznie dziękujemy, że byliście z nami.

Cała Polska Czyta Dzieciom
  • Data aktualizacji: 2024-03-28 11:39