Promocja Rocznika Kolbuszowskiego i wręczenie nagród

Promocja Rocznika nr 22

26 maja 2023 roku w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej odbyła się promocja „Rocznika Kolbuszowskiego” nr 22.

Prezentacji zawartości „Rocznika Kolbuszowskiego” Nr XXII dokonała dr Grażyna Bołcun, redaktor naczelny Rocznika. Promocja Rocznika, była także okazją do wręczenia nagród laureatom XXX edycji Turnieju Wiedzy o Historii Regionu  im. prof. Haliny Dudzińskiej.

Tradycyjnie, jak co roku, przy okazji promocji kolejnego numeru Rocznika, zostały wręczone następujące nagrody:

- Nagroda Burmistrza Kolbuszowej dla  Andrzeja Jagodzińskiego za „osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury”.

-  Nagroda Zarządu RTK w Kolbuszowej im. dra Kazimierza Skowrońskiego dla Jacka Bardana.

- Nagroda Redaktora Naczelnego „Rocznika Kolbuszowskiego” dla dr hab. Beaty Lorens, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w  wykonaniu Bogumiły Kutacha oraz Piotra Jagiełło-Stanowskiego.

Promocja Rocznika nr 22
  • Data aktualizacji: 2024-04-19 13:37