Z Mickiewiczem na wesoło

W dniu 30 maja 2023 r. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej zaproszono 15-osobową klasę VIII ze Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. Celem spotkania była popularyzacja i zainteresowanie utworami Adama Mickiewicza osób, które na co dzień niechętnie sięgają po klasykę, za to lubią literaturę fantastyczną i gry.

Wprowadzeniem do karcianej gry Świteź, czyli z Mickiewiczem na wesoło było przedstawienie „Czary róży czy tylko sen” (na podstawie scenariusza z Biblioteki w Szkole nr 06/2023). W scenariuszu przedstawienia wykorzystano fragmenty Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Druga część spotkania poświęcona została karcianej grze Świteź i wspólnemu tworzeniu historii przez młodzież z wykorzystaniem najbardziej charakterystych elementów Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Młodzież została podzielona na trzy 5-osobowe zespoły. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością tworząc długie opowieści, zapamiętując wymyślone zdarzenia i opowiadając je od początku do końca.

Trzecia część spotkania była rozgrywką mającą na celu zapoznanie się uczniów z katalogiem w bibliotece. Zadaniem młodzieży było odnalezienie fragmentów cytatów Adama Mickiewicza poukrywanych w kopertach między książkami i utworzenie całego cytatu. Zwyciężyła grupa, która odnalazła cytat jako pierwsza.

Serdecznie dziękujemy młodzieży oraz pani Anecie Sobolewskiej za udział w spotkaniu.

Materiały promocyjno-edukacyjne oraz trzy karciane gry Świteź połączone z platformą wiedzy: mickiewicz.promocjaksiazki.pl Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej otrzymała od Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Bardzo dziękujemy.

Z Mickiewiczem na wesoło
  • Data aktualizacji: 2024-04-20 09:49