Warsztaty wycinanki lasowiackiej w filii biblioteki w Przedborzu

W czwartek 23 listopada filie biblioteki w Przedborzu odwiedzili uczniowie klas I,II,III i wzięli udział w warsztatach wycinanki lasowiackiej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od lekcji bibliotecznej podczas której uczniowie dowiedzieli się kim byli Lasowiacy, gdzie mieszkali i czym się trudnili. Dopełnieniem tych informacji była gra pamięciowa „ Tradycyjne zabawki” w którą dzieci chętnie grały,  przy okazji uzupełniając swoją wiedzę o zabawkach jakimi bawili się nasi dziadkowie. Podczas spotkania wysłuchały także bajki ludowej „ O czym dudni woda w studni” pochodzącej ze zbioru autorstwa Joanny Papuzińskiej „ Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe”. Na zakończenie po zapoznaniu się z prezentacją o wycinankach lasowiackich, każde z dzieci wykonało własną i niepowtarzalną wycinankę z papieru. Efekty prac były zaskakujące i wspaniałe. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycinanki lasowiackie
Wycinanka lsowiacka