Uroczyste zakończenie projektu „Otwórz mapę, zapnij pasy – ruszamy w świat”

W dniu 6 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Otwórz mapę, zapnij pasy – ruszamy w świat

Na realizację projektu biblioteka uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Akademia Kreatywności 2023” ze środków Regionalnej Fundacji Rozwoju „SERCE”.

Projekt składał się z cyklu spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku 8 – 12 lat mieszkających lub uczących się na terenie powiatu kolbuszowskiego. W trakcie każdego z sześciu zajęć, przeprowadzane były spotkania grupowe  z dziećmi, których celem będzie poznanie miejsc na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Poprzez udział w dodatkowych warsztatach w bibliotece, dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu geografii świata, kształtowały postawę ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Zadanie projektowe miało na celu również ukazanie biblioteki nie tylko jako placówki służącej zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, ale jako przestrzeni do realizacji pasji, zainteresowań oraz miejsca do spotkań.

W dniu zakończenia projektu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach aktywizujących, które przygotowała i przeprowadziła Justyna Zuber. W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość ozdobienia i pomalowania własnoręcznie „Eko-torby”. Do dyspozycji dzieci były bawełniane torby wielokrotnego użytku oraz specjalne pisaki do tkanin. Na materiałowe torby dzieci nanosiły różne wzory, a następnie je malowały. Dzięki temu uczestnicy stworzyli przecudowne i oryginalne ekologiczne torby.

W trakcie uroczystego zakończenia projektu dyrektor biblioteki Pan Paweł Michno wręczył uczestnikom zajęć pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM ORAZ RODZICOM ZA CZYNNY UDZIAŁ W PROJEKCIE

Zakończenie projektu