Lubimy ten czas

W drugim tygodniu ferii w bibliotece podczas misji specjalnych przeprowadzono gry i zabawy aktywizujące. Pracując w grupach dzieci stworzyły gazety nadzwyczajnych bohaterów, stosowano też bajkową terapię i wypisywano książki na receptę. W bibliotece pojawiły się najlepsze z najlepszych sweterki, brunatne i polarne misie oraz tradycyjne bałwanki. W ostatnim dniu feryjnych spotkań odbyło się uroczyste zakończenie ferii podczas którego każde dziecko otrzymało z rąk dyrektora biblioteki pamiątkowy dyplom. Tego dnia został wyświetlony animowany film, na dzieci czekał poczęstunek i zeszyty, które dzieci starannie prowadziły przez całe ferie. Czas ferii w bibliotece dobiegł końca a my niezmiennie dziękujemy rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za dobre słowa, promienne uśmiechy, waszą naturalną potrzebę ruchu i ciekawość. To dzięki wam, drogie dzieci, czas ferii był wyjątkowy. Pamiętajcie, że biblioteka jest dla was otwarta, zapraszamy was po nowości książkowe.

„Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie”

Jim Trelease

Lubimy ten czas