"W krainie kawy i woskowych palm" - to motyw przewodni kolejnego spotkania w ramach Klubu Podróżnika działającego przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej. We wtorek 6 maja 2025 roku w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (dawna synagoga) o godz. 17.00 odbędzie się wydarzenie, podczas którego Danuta Szostak zabierze wielbicieli podróży na relację ze swojej wyprawy do Kolumbii.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem, które odbędzie się 12 maja 2025 roku o godz. 18.00 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (dawna synagoga) przy ul. Piekarskiej 17 w Kolbuszowej.
Wstęp wolny
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2025.
Jacek Fedorowicz to urodzony w Gdyni polski satyryk, aktor, znany prezenter telewizyjny, a także artysta malarz, rysownik i felietonista.
W sobotę 12 kwietnia otworzyliśmy nową wystawę zbiorową malarstwa IMPRESJE w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej kolbuszowskiej biblioteki. Prace prezentuje 15 artystów członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Gościem tej wystawy jest Wojciech Jachyra, fotograf zajmujący się fotografią artystyczną. Wystawę można oglądać do 14 maja. Serdecznie zapraszamy.
10 kwietnia 2025 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, odbył się finał XXXII edycji powiatowego Turnieju Wiedzy o Historii Regiony. Tegoroczna edycja turnieju była poświęcona „Dawnym właścicielom Kolbuszowej i okolic”. Oprócz biblioteki, współorganizatorem turnieju jest Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Regionalne Towarzystwo Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej.