Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Pozostałe opracowania

Lista Ochotników na wojne 1920 r. z terenu dawnego Powiatu Kolbuszowskiego

Lp.

Nazwisko

Imię

Miejsce zamieszkania

1.                    

Augustyn

Paweł

Kolbuszowa Górna

2.                    

Augustynowicz

Henryk

Niwiska

3.                    

Bakaj

Jan

Raniżów

4.                    

Baracz

Jan

Komorów

5.                    

Batko

Marian

Kolbuszowa

6.                    

Białek

Józef

Hucisko

7.                    

Blicharz

Józef

Jagodnik

8.                    

Burek

Józef

Kolbuszowa Dolna

9.                    

Cebula

Jan

Kolbuszowa Górna

10.                

Chodkiewicz

Lesław

Kolbuszowa

11.                

Chodorowski

Marian

 

12.                

Chomań

Leon

 

13.                

Cibicki

Franciszek

Kolbuszowa

14.                

Cioma

Feliks

 

15.                

Czajkowski

Stanisław

Komorów

16.                

Czeczot

Antoni

Cmolas

17.                

Dec

Józef

Kolbuszowa

18.                

Dec

Józef

Kolbuszowa

19.                

Dobrowolski

Adam

Kolbuszowa

20.                

Dudziński

Feliks

Kolbuszowa

21.                

Dudziński

Eugeniusz

 

22.                

Fryc

Mieczysław

Kolbuszowa

23.                

Frysztak

Wojciech

Werynia

24.                

Frysztak

Wojciech

Zarębki

25.                

Gdula

Jan

Raniżów

26.                

Gil

Józef

Kolbuszowa Górna

27.                

Gola

Jan

Krzątka

28.                

Górecki

Jan

Raniżów

29.                

Grosiak

Piotr

Majdan

30.                

Grosiak

Józef

Majdan

31.                

Iskra

Jan

Krzątka

32.                

Jabłoński

Michał

 

33.                

Kiełbiński

Kazimierz

 

34.                

Klubek

Jan

Kolbuszowa Górna

35.                

Kret

Ludwik

Bukowiec

36.                

Kruczek

Wojciech

Cmolas

37.                

Kubik

Stanisław

Kolbuszowa Dolna

38.                

Kula

Michał

Sokołów

39.                

Kulig

Tomasz

Kolbuszowa Górna

40.                

Kuna

Michał

Przedbórz

41.                

Lassota

Marian

Kolbuszowa

42.                

Lechowski

Piotr

Bukowiec

43.                

Lenart

Franciszek

Kolbuszowa

44.                

Lenart

Piotr

Kolbuszowa Górna

45.                

Lubach

Ludwik

Krzątka

46.                

Łagowski

Piotr

Ostrowy Tuszowskie

47.                

Majewski

Michał

Brzostowa Góra

48.                

Mazur

Józef

Hadykówka

49.                

Mruczek

Józef

Cmolas

50.                

Mytych

Stanisław

Werynia

51.                

Niezgoda

Stanisław

 

52.                

Noga

Jan

Kolbuszowa Dolna

53.                

Nowak

Józef

Kolbuszowa

54.                

Nowosielski

Michał

Kolbuszowa

55.                

Ogonek

Bronisław

Kolbuszowa

56.                

Olszowy

Jan

Kolbuszowa Górna

57.                

Olszowy

Józef

Kupno

58.                

Olszowy

Paweł

Zapole

59.                

Opaliński

Jan

Kolbuszowa Górna

60.                

Osiniak

Adam

Kolbuszowa

61.                

Ozimek

Piotr

Kolbuszowa Górna

62.                

Paduch

Wladysław

 

63.                

Pająk

Piotr

Hadykówka

64.                

Parys

Jan

Trzęsówka

65.                

Rębisz

Paweł

Wilcza Wola

66.                

Rębisz

Bartłomiej

Wola Rusinowska

67.                

Rogala

Stanisław

Kolbuszowa

68.                

Rosnowski

Witold

Kolbuszowa

69.                

Różniecki

Władysław

 

70.                

Salach

Franciszek

Kolbuszowa Górna

71.                

Serafin

Stanisław

Hadykówka

72.                

Siekierski

Edmund

Kolbuszowa

73.                

Sikora

Stanisław

Kolbuszowa

74.                

Smoleń

Józef

Kolbuszowa

75.                

Smykal

Ludwik

Kolbuszowa

76.                

Smykal

Władysław

Kolbuszowa

77.                

Stryczek

Antoni

Kolbuszowa

78.                

Szkura

Edward

Kolbuszowa

79.                

Szpara

Franciszek

Kolbuszowa Górna

80.                

Szymański

Tadeusz

Kolbuszowa

81.                

Turek

Piotr

Kolbuszowa Górna

82.                

Waiss

Jan

Kolbuszowa

83.                

Wargacki

Ludwik

Wola Rusinowska

84.                

Winiarski

Józef

Kolbuszowa

85.                

Winiarski

Edward

Kolbuszowa

86.                

WiniarskI

Eugeniusz

 

87.                

Wlazło

Franciszek

Kolbuszowa Górna

88.                

Ziętek

Franciszek

Hadykówka

89.                

Ziętek

Władysław

Komorów

90.                

Ziółkowski

Bolesław

 

91.                

Żmuda

Jan

Krzątka

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-15 13:19
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 056 991