Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej

Informacje

Piknik - Czytanie jest fajne

Piknik odbywał się w ramach realizowanego przez organizatorów projektu „Czytanie jest fajne!” z Programu Promocja literatury i czytelnictwa, Priorytet: Partnerstwo Publiczno-Społeczne. Już dawno tak kolorowo i bajkowo na Kolbuszowskim Rynku nie było, a wszystko to dzięki barwnemu korowodowi bajkowych postaci, który utworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i nr 2 w Kolbuszowej. Uczniowie tych szkół uczestniczyli w 3 konkursach związanych ze światem dziecięcej literatury: „Korowód bajkowych postaci- konkurs na najładniejsze przebranie i najlepszą prezentację”, „Turniej pasjonatów literatury dla dzieci i młodzieży- pojedynek szkół podstawowych „Jedynka kontra Dwójka” oraz konkurs „Mistrz pięknego czytania”.

Konkursy oceniało Jury w składzie: Barbara Kardyś Zastępca Regionalnego Towarzystwa Kultury im. J.M. Goslara w Kolbuszowej- Przewodnicząca Jury, Dorota Rabczak Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kolbuszowej, Mirosław Kaczmarczyk Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej, Małgorzata Maziarz Główny Księgowy MiPBP w Kolbuszowej- sekretarz Jury, Marta Chmielowiec MiPBP w Kolbuszowej oraz Katarzyna Bełza MiPBP w Kolbuszowej. Obydwie szkoły zdobyły prawie równą ilość punktów, stąd też Komisja konkursowa uznała, że Puchar dla zwycięzców Turnieju będzie przechodni i będzie przez pierwsze pół roku w Szkole Podstawowej nr 2, a kolejne pół roku w Szkole Podstawowej nr 1.

Poza konkursami turniejowymi, dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez wodzireja Annę Marut,  można było pograć w atrakcyjne gry planszowe, porozmawiać o książkach w sektorze „Książki nie weźmiesz?”, przetestować nowe czytniki ebooków .

Gościliśmy także młodą poetkę Anitę Róg ze swoim nowym tomikiem poezji pt. „Twarzą wiatru”. A dla najmłodszych były słodycze, baloniki i bańki mydlane. Piknik zakończyliśmy koncertem zespołów „Ziemia Podkarpacka „. „Green” oraz „A Little Madness”. W pracach organizacyjnych i obsłudze imprezy pomagali wolontariusze. Nad przebiegiem całego Pikniku czuwała Anna Marut wodzirej z Agencji Artystycznej „Jest energia”.

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji.

alt

nprc
serce
  • Data aktualizacji: 2024-04-18 18:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 076 061